Żegluga

Najpiękniejsze miejsca do żeglowania w Europie

admin

Niezależnie od tego, czy jesteś już zapalonym żeglarzem, czy zupełnie nie znasz tego sportu, letnie wakacje pod żaglami to niesamowite doświadczenie. Przemierzaj turkusowe morza, wędruj wzdłuż zalanych słońcem wybrzeży i cumuj, aby spędzać ciepłe wieczory na pokładzie, ciesząc się piwem pod gwiazdami. Każdy dzień przynosi nowy cel podróży i nową przygodę. Nauka żeglowania jest łatwiejsza niż myślisz, a Europa jest pełna pięknych miejsc na wakacje pod żaglami.

Wybrzeże Jońskie, Grecja

Jednym z najlepszych miejsc do żeglowania jest idylliczne wybrzeże Morza Jońskiego w Grecji. Usiane maleńkimi wyspami, bielonymi wioskami rybackimi i portami pełnymi przyjaznych tawern, to wspaniałe miejsce jest marzeniem żeglarzy. Czyste wody Morza Jońskiego są zazwyczaj ciepłe, co daje szansę na dostrzeżenie pływających delfinów, żółwi i płaszczek – a może nawet na kąpiel z nimi.

Wybrzeże Dalmatyńskie, Chorwacja

Wybierz się na chorwackie Wybrzeże Dalmatyńskie, gdzie zbocza górskie stromo opadają w dół, aby spotkać się z zielono-niebieską wodą Morza Adriatyckiego, a linia brzegowa jest rozrzucona dosłownie setkami malowniczych wysp (dokładnie 1185).  A może by tak wybrać Mazury? Sprawdź co mają do zaoferowania w kwestii żeglarstwa: https://www.e-warmia.pl/czym-moze-pochwalic-sie-stolica-polskiego-zeglarstwa

Baleary, Hiszpania

Zapomnij o kulturze klubowej Ibizy, najlepszą rzeczą na Balearach jest niesamowite żeglowanie. Popularnym wyborem jest wypłynięcie z Denii na kontynencie, jednego z żeglarskich hotspotów tego kraju. Każdej wiosny setki jachtów zbierają się w tym cichym miasteczku, aby wziąć udział w corocznym wyścigu do Ibizy.

Na Balearach jest kilka pięknych i zaskakująco spokojnych miejsc, które warto odkryć. Spokojna Cala Llentrisca jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretów Ibizy, podczas gdy Cala Saona na zachodnim wybrzeżu Formentery jest rodzajem odosobnionej rajskiej zatoczki, o której marzą wszyscy.

Wybrzeże Amalfi, Włochy

Popłyń na południe od Neapolu, aby odkryć jedno z najbardziej znanych wybrzeży Morza Śródziemnego – nie bez powodu. Całe Wybrzeże Amalfi zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO dzięki bogactwu zabytków kultury i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Kolorowe miasteczka stoją wysoko na klifach nad kobaltowymi falami, zachody słońca nad wyspą Capri są niesamowite, a jedzenie i napoje, jak zawsze w tym gościnnym kraju, są przepyszne!

Nieopodal leży włoska wyspa Sardynia, również fantastyczne miejsce do żeglowania. Przeprawa przez Morze Tyrreńskie jest popularnym wyborem dla doświadczonych żeglarzy, którzy mają ochotę na wakacje w nie jednym, ale dwóch pięknych włoskich miejscach.